آموزش

تنظیمات تقویم کاری فروشندگان در پنل

sangin bazar-seller calendar settings

یکی از مزایای فروش آنلاین این است که مدیریت زمان فروش تا حد بسیار زیادی با فروشنده است، در سنگین بازار نیز می‌توانید با استفاده از تقویمی که در پروفایل شما است روزهای کاری را به عنوان روز تعطیل خود ثبت کنید و یا برعکس، روزهای تعطیل رسمی را به عنوان روز کاری تعیین کنید، زیرا این قابلیت در فروش شما تاثیر مثبتی خواهد داشت. (روزی که به عنوان روز تعطیلی شما ثبت شود، مانند جمعه و روزهای تعطیل رسمی، به بازه زمانی ارسال کالای شما اضافه خواهد شد.)

توجه: در صورت اضافه کردن یک روز به عنوان تعطیلی، اگر از قبل برای آن روز سفارش ثبت شده باشد و تعهد ارسال سفارش داشته باشید، حتما باید تا قبل از فرارسیدن این روز نسبت به ساخت محموله و ارسال کالاها به انبار اقدام کنید. در صورت لغو تعهد ارسال، مشمول جریمه خواهید شد.

 
 

مراحل تبدیل روزهای کاری به روز تعطیل در پنل فروشندگان

1. ابتدا با کلیک روی علامت آدمک، و انتخاب گزینه «مشاهده پروفایل» وارد حساب کاربری خود شوید.

2. سپس از منوی کنار صفحه روی اطلاعات فروشگاه کلیک کنید. از دو قسمت روزهای کاری فروشگاه و روزهای تعطیل فروشگاه می‌توانید روزهای تعطیل را به عنوان روزکاری و روزهای غیرتعطیل را به عنوان روز تعطیل فروشگاه خود انتخاب کنید.

3. برای اینکه یک روز را به عنوان روز تعطیل خود ثبت کنید، فقط کافی است در تقویم روز یا روزهای مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی علامت مثبت کنار تاریخ کلیک کنید و در نهایت گزینه تایید را انتخاب کنید. روزی که به عنوان روز تعطیلی شما ثبت شود، به بازه زمانی ارسال کالاهای شما در سایت اضافه خواهد شد.

نکات مهم

– شما می‌توانید در طول یک ماه حداکثر ۲ روز را به عنوان تعطیلی انتخاب کنید.

. توجه: در صورتی که تمایل دارید بیشتر از دو روز کاری را در پنل خود به عنوان روز تعطیل ثبت کنید، باید تمامی کالاها را غیرفعال کنید تا سفارشی برای شما ثبت نشود. (برای غیرفعال کردن همه‌ کالاها شما می‌توانید از قابلیت به‌روز‌رسانی دسته‌جمعی استفاده کنید. فقط کافی است بعد از انتخاب کالاها (عدد موجود در ستون سبز رنگ فعال را صفر کنید) تا تمامی کالاها غیرفعال شوند.)

– در صورتی که در روزی که به عنوان روز تعطیل انتخاب کردید، سفارشاتی ثبت شده باشد، سفارش به تعهد ارسال یک روز کاری قبل اضافه می شوند. ولی برای سفارشات جدید، ۱ روز کاری به تعهد ارسال کالا اضافه می شود و شما باید سفارشات را مطابق تعهد ارسال جدید بفرستید.

مراحل تبدیل روزهای تعطیل رسمی به روز تعطیل در پنل فروشندگان

1. برای اینکه روزهای تعطیل رسمی و جمعه‌ها را به‌عنوان روز کاری خود اعلام کنید. از « مشاهده پروفایل» منوی اطلاعات فروشگاه، گزینه روزهای کاری فروشگاه را انتخاب کنید سپس روی علامت مثبت یکی از روزهای تعطیل رسمی در تقویم کلیک کنید.

2. سپس شیوه‌ ارسال مورد نظر برای ارسال کالا در آن روز را انتخاب کنید و در نهایت گزینه تایید را انتخاب کنید.

توجه: درصورتی‌که قابلیت ارسال توسط فروشنده برای شما فعال شده باشد می‌توانید ارسال توسط فروشنده را انتخاب کنید در غیر اینصورت باید ارسال توسط سنگین بازار را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *