آموزش

مفهوم کد کالا (SPC) و کد تنوع کالا (SPVC) در سنگین بازار

sangin bazar-SPC-SPVC banner

پیش از فروش در سنگین بازار و شروع فعالیت در پنل فروشندگی لازم است که با دو اصطلاح آشنا شوید:

  • کد کالا در سنگین بازار (SPC: Sanginbazar Product Code)

  • کد تنوع کالا در سنگین بازار ( SPVC: Sanginbazar Product Variety Code)

پس از درج کالای جدید در وبسایت، برای قیمت گذاری باید کد تنوع ایجاد کنید. تنوع کالایی بر اساس مشخصات کالا از جمله جنس، رنگ و … ایجاد می شود.

کد کالا عمومی بوده و بین تمامی فروشندگان سنگین بازار مشترک است، در حالیکه کد تنوع کالا مخصوص مشخصات یک کالا و یک فروشنده است.

کد کالا در سنگین بازار (SPC: Sanginbazar Product Code)

هر کالایی در سنگین بازار به صورت اختصاصی یک کد دارد که به آن «کد کالا» یا SPC گفته می‌شود. هنگامی که شما یک کالا را در پنل خود درج کنید، یک SPC به صورت خودکار ساخته و به کالای شما اختصاص پیدا می‌کند. برای اینکه بیشتر با این مفهوم آشنا شوید، صفحه یک کالا را در وب‌سایت سنگین بازار باز کنید. در نوار آدرس، بالای صفحه بعد از حروف SPC اعدادی را مشاهده می‌کنید که این اعداد همان کد کالا یا SPC هستند.

در پنل فروشندگی‌ خودتان هر بخشی که امکان جست و جو بر اساس کد کالا باشد، می‌توانید با وارد کردن این کد، کالای مورد نظر خودتان را پیدا کنید.

کد تنوع کالا در سنگین بازار (SPVC: Sanginbazar Product Variety Code)

پس از اینکه کالای مورد نظر خودتان را برای فروش در پنل درج کردید، نوبت به ایجاد تنوع و قیمت‌گذاری برای آن کالا می‌رسد. ایجاد تنوع برای یک کالا بر اساس مدل صورت می‌گیرد و در صورتی که کالایی بر اساس مدل تنوع نداشته باشد از حالت بدون مدل استفاده می‌کنیم.

هر تنوع از یک کالا دارای یک SPVC مخصوص خود می باشد، مثلا اگر از یک کالا ۳ مدل آن را داشته باشید، هر مدل دارای یک SPVC است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *