آموزش

احراز هویت فروشندگان توسط «سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (اِمتا)»

sangin bazar-dentity Verification banner

نکاتی که پیش از شروع مطالعه فرآیند باید بدانید:

1. فرآیند احراز هویت باید بر اساس اطلاعات صاحب پنل فروشندگی در سنگین بازار باشد، در صورتی که اطلاعات فرد دیگری را وارد کنید، احراز هویت شما تایید نخواهد شد.

2. پس از اولین ورود به پنل فروشندگی در سنگین بازار حداکثر ۷ روز فرصت دارید تا احراز هویت خود را انجام دهید. در غیر این‌صورت پس از ۷ روز دسترسی شما به پنل مسدود خواهد شد.

احراز هویت فروشندگان

فروشندگان عزیزی که به عنوان فرد حقیقی و یا به صورت حقوقی برای همکاری و فروش با سنگین بازار ثبت‌نام کرده اند، باید توسط “سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیک (امتا)” احراز هویت شوند. فعال شدن پنل فروشندگی شما منوط به احراز هویت است و در صورتی که مراحل ثبت‌نام شما به اتمام برسد اما احراز هویت را انجام نداده باشید، امکان درج کالا و فروش را در سنگین بازار ندارید.

 

سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیک (امتا)

سامانه امتا در دسترس تمام متقاضیان است. این سایت اطلاعات هویتی، اعتباری، تماسی و مکانی کاربران را با درخواست آنها از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی حاکمیتی به صورت آنلاین احراز می‌کند. سپس با اختصاص حساب کاربری یکتا، امکان ورود آنها به وب‌سایت‌های مختلف را به صورت مستقیم یا از طریق افزونه این سامانه فراهم می‌کند. از مشخصه‌های اصلی سامانه اینترنتی امتا، بهره‌گیری از امضای الکترونیکی موبایلی و احراز به وسیله کارت بانکی است که موجب افزایش ضریب امنیت احراز این سامانه گردیده است. کسب‌وکارهای الکترونیکی نیز با استفاده از این سامانه می‌توانند مشتریان خود را احراز نمایند و با مشکلات و محدودیت‌های مربوط به آن مواجه نشوند.
سامانه احراز هویت امتا در راستای نیاز کسب‌وکارهای الکترونیکی به شناسایی مشتریان راه‌اندازی شد. سامانه امتا همچنین فرایند تعامل با مشتریان را تسهیل می‌کند و بستری امن برای این منظور فراهم می‌آورد. کسب‌وکارها بر اساس نوع کالا و خدماتی که ارائه می‌دهند سطوح مختلفی از دسترسی به اطلاعات مشتریان را درخواست می‌کنند. کارشناسان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران پس از بررسی صلاحیت صنفی، اطلاعات مربوط به اعتبار مالی و سوابق فعالیت، درخواست آنها را بررسی می‌کنند. در صورت تایید، این سایت‌ها فقط به میزان مشخصی از اطلاعات مشتریان دسترسی خواهند داشت که برای خرید و فروش آن کالا یا خدمات مورد نیاز خواهد بود. وب‌سایت‌های فروش آنلاین همچنین بسته به نوع محصول و خدمتی که ارائه می‌دهند و بر اساس حجم فعالیتی که دارند، نیازمند احراز مشتریان در سطوح مختلف هستند.

 

ثبت نام در سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیک (امتا)

ورود به سامانه احراز هویت مشتریان تجارت الکترونیک به دو شیوه (حقیقی و حقوقی) انجام می‌گیرد که در ادامه آموزش گام به گام ورود و ثبت نام هریک در قالب فایل آموزشی (PDF) آورده شده است که با کلیک بر روی متن مربوطه به صفحه مورد نظر ارجاع داده خواهید شد:

  1. آمورش ورود و ثبت نام به عنوان فروشنده حقیقی

  2. آمورش ورود و ثبت نام به عنوان فروشنده حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *